Anasayfa / Magaza Programı / Kırtasiye Satış Programı

Kırtasiye Satış Programı

Kırtasiyeler maliyetleri gibi kendi de ufak olan bir dünya mahsulle doludur. Bu mahsulleri kumpaslı giriş çıkışının sağlanması içinde kayıt altında tutulmaları zorunludur. Bu noktada hayatımızı kolaylaştıran kutu programlar şirketinizin olmaz olmazıdır. Her zımba teli de bir stoktur, her defter kitapta. Ve faturasıyla gelen her mahsul için ayrı stok kodu açılmalı, her birinin takibi ayrı yapılmalıdır. Stok satış maliyetinin sadece yetkili tarafından değiştirilmesi sağlanabilir. Yapılacak ayarlamalarla stok kartındaki satış maliyeti kilitlenebilir.

Stok kartı oluştururken alış ve satış maliyetlerinin, kdv oranının doğru bir şekilde girilmesinin önemi büyüktür. Satış operasyonunuzda barkot okuyucunuz stok kartındaki satış maliyeti kısmını okuyacağı için yanlış tanımlama yanlış satış işlemi oluşturur. Ve ekstra operasyonlarla satış harekâtınızı tertip etmek zorunda kalırsınız. Barkod Programı Her ne kadar kutu program da her şey düşünülmüşse de manüel girişlerinizde kontrol pek muhtemel değildir.

Hızlı satış programı da harekâtlarınıza çok yoğun zamanlarınızda hız kazandıracaktır. Aynı ekranda aradığınız bütün bilgilere ulaşabileceksiniz. Bu bilgiler satılan mahsuller, satış yapan personelin adı, ödeme tipine göre nakit veya kredi kartı olması, kredi kartı olduğu gidişatlar hangi bankaya bağlı olduğu yazar kasadan alınan fişte de görülecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Market Sistemi ve Mağaza Programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Reklam

İçGiyim Mağaza Barkod Sistemi

İçGiyim Mağaza Barkod Sistemi ile firmanızı rejisörüz artık çok basit. Çok işlevli özelliği ile bu …